Kakukkfűolaj
Thymus vulgaris
100% tisztaságú, bevizsgált, esszenciális illóolaj.
Fűszeres illatú illóolaj belégzésre. Hatását népgyógyászati adatok igazolják.
Mire jó?
A kerti kakukkfű virágos hajtásaiból nyert illóolaj antimikrobiális, gyulladáscsökkentő, szagtalanító hatású, segíthet felső légúti panaszok esetén, oldja a hörgők görcsét és köhögéscsillapító hatású.
Hogyan használjuk?
Párologtatásra, aromafürdőhöz, inhalálásra, bőrápolásra.
Párologtatás: cseppentsünk 3-5 cseppet az aromalámpa vízzel töltött részébe, a párologtatóba vagy a diffúzorba. Megfázásos időszakban jó hatással lehet a légutak egészségére.
Aromafürdő: alaposan keverjünk el 3-4 csepp olajat 1 evőkanálnyi tejszínben, mézben, vagy a habfürdőben, majd adjuk a fürdővízhez.
Bőrápolásra: 20-30 csepp illóolajat 50 ml bázisolajban (sárgabarackmag-, szőlőmag-, makadámdió– vagy mandulaolaj) feloldunk, és az így készült olajjal fürdés után bőrünket átmasszírozzuk.
Öblögetésre: keverjünk 100 ml 70%-os alkoholba 5 csepp kakukkfű- és szegfűszegolajat 15 csepp borsosmenta– és eukaliptuszolajat, és rázzuk jól össze. Kellemetlen szájszag esetén ebből az oldatból csepegtessünk 20-30 cseppet egy pohár langyos vízbe, és öblögessünk fogmosás után a keverékkel.
Körömápolásra: oldjunk fel 10-10 csepp ánizs-, kakukkfű- és fahéjolajat 20 ml makadámdióolajban, és kenjük a töredezett, esetleg fertőzött körömre napi 2-3 alkalommal.
Mivel érdemes keverni?
Bázisolajok (pl. Sárgabarackmag-, szőlőmag-, makadámdió– vagy mandula), borsosmenta-, szegfűszeg-, eukaliptusz-, fahéjolaj.
Tájékoztató:
Mindazonáltal mindent megteszünk annak érdekében, hogy az oldalon található információk pontosak és naprakészek legyenek, azonban cégünk nem vállal felelősséget az esetleges elírásokból, pontatlanságokból vagy az időközben változó összetevőkből, allergén jelölésekből, és egyéb információkból eredő károkért. Az aktuális és pontos információk érdekében kérjük, hogy minden esetben olvasd el a termék csomagolásán található adatokat.
A weboldalon megjelenített információk kizárólag tájékoztató jellegűek. Az 2001. évi CVIII. törvény, a 2013. évi CLV. törvény és a 2008. évi XLVII. törvény alapján nem minősülnek ajánlattételnek vagy szerződéses kötelezettségvállalásnak, így cégünk nem vállal felelősséget a weboldalon közölt információk pontosságáért és teljességéért.